Editörün Seçimi: Nedir Bu İdollerin Sasaeng Fanlardan Çektikleri?

Bu editör yazısında Kpop'un sasaeng fanlarının idollere neer yaşattığına tanık olacağız.
"Celebrity worship syndrome" dedikleri ünlülere tapınma sendromu Kore’de çok görünen bir psikolojik bozukluktur. Ağır eğitim koşulları, başarıya odaklı yaşam ve benzeri şeyler gençler arasında intihar oranlarını artırmıştır. Hayatın bu yükünden kurtulmak isteyen gençlerden bazıları kaçış yolunu bu saplantıda bulmuştur. Her ne kadar okuyunca ağzınızın açık kalacağı olayları derlemiş olsak bile umuyoruz ki en kısa zamanda bu saplantıyı atlatabilmeleri için devlet tarafından güzel bir adım atılır.

Derlediğimiz 18 idolün yaşadığı dudak uçuklatan olaylara bakmaya hazır mısınız?
[next]

1) SUPER JUNIOR

 Sasaeng fanlar sevdikleri idollerin hayatlarını kesinlikle berbat ederken, bazen de onların hayatlarını bitirmeye çok yaklaşmışlardır. 2011’de Super Junior'dan Heechul ve Leeteuk, taksi ile Singapur havalimanına giderken, fanlarının kendi araçlarında onları takip ettiğini fark ettiler ve fanlardan kaçmak isteyince 7 araçlık bir araba kazasına neden oldular. Neyse ki kimse yaralanmadı. Heechul daha sonra sosyal medya platformlarını sasaeng fanlarının yol açtığı travmayı ifade etmek için kullanmaya devam etti.

Yurt zamanlarında Kim Hee Chul’un bir fanı kaldıkları yurdun tuvaletine saklanıp, Hee Chul içerdeyken anien ortaya çıkıp “Oppa!” diye bağırdı.

Choi Si Won’un Twitter hesabı iki kez hacklendi. Bunun üzerine Si Won Twitter üzerinden “Gerçek sevgi: anlayış ve ilgi göstermektir, casusluk yapmak değildir. Bunu kimin yaptığını biliyorum ve sessizliğimi koruyacağım, lütfen dur artık.” yazdı.

Super Junior'ın yurduna birçok kez sasaeng fanlar tarafından baskın yapıldı. Duvarlara yazı yazanların yani sıra bazıları hırsızlık yapmış bazıları da mülke zarar vermeye kalkmıştır.

Filipinler'in başkenti  Manila’da konser veren Super Junior’a hayranlar tarafından birşeyler fırlatılıyor. Fırlatılanlar arasında prezervatif de bulunmakta. Leeteuk bunu görünce kahkahalara boğuluyor:

[next]

2) 2PM

2PM JunHo'nun sasaeng fanları evinin etrafında sinsice dolaşması sabrını taşırdı.  Yıllarca sadece kişisel gizliliğini istila eden fanların sınırlarını aşıp komşularını rahatsız ettiğini öğrenen JunHo öfkesini bastırmak için SNS'e başvurdu.

Sasaeng fanın biri Taecyeon’a kullanılmış bir ped gönderiyor ve kanla ” Bensiz yaşayamazsın” yazıyor. Sonradan gerçekten saplantılıyım, ama sasaeng değilim, özür dilerim.” diyerek affedilmesini istiyor.

2PM sırasıyla bağıran bir bayan hayranı yüzünden sıkıntıya giriyor. Sesten rahatsız oldukları belli olan üyeler yine de hayranlarını kırmamak için gülümseyerek dinlemeye devam ediyorlar:

[next]

3) JYJ

JYJ’in sasaeng fanları, idollerine yaklaşmak için aşırı davranışlarından dolayı diğer sasaeng fanlardan daha kötü biliniyor. Üyelerden Yoochun'u ilgilendiren bir davadan dolayı Yoochun sasaeng fanlar hakkındaki gizliliğini ve tüm kaygılarını bir kenara attı ve evindeki park yerinde CCTV kameraları kurdu.

Yoochun kesinlikle sasaeng fanlarının zorba davranışlarını yaşayan tek JYJ üyesi değil. Junsu dinlenmek için gittiği restoranda hayranı ile fotoğraf çekilirken, sasaeng fanların pencerelere sıkış tepiş bir şekilde sıralandığı ortaya çıktı ve bu K-pop tutkunlarını şok etti, sasaeng fanların idoller dinlenirken bile onları rahatsız etmekten çekinmediğini ve ne kadar ileri gidebileceklerini gördüler.

Fanın biri Kore spasında Jaejoong’u takip eder, fotoğrafını  çektikten sonra onu öper. Benzeri bir eylem Jaejoong’un başına  yurtta da başına gelmiştir.

Bir sasaeng Yoochun’ı tokatlar ve ”Onu tokatladım, böylelikle beni daha iyi hatırlayabilir.” der:


[next]

4) EXO

Bu olay, EXO Çin'de iken gerçekleşti. Sasaeng kızlar saçlarını tamamen tıraş edip erkek oldukları iddaa ettiler ve EXO'ya hemcinslermiş gibi davranıp onları izleme ve onlarla resim çekme fırsatı buldular.

Sasaeng fanlar tuvalette EXO'yu takip etmeye çalıştı bu yüzden Sehun ve Chanyeol önlerine geçerek onlara engel olmaya çalıştılar.

Bir sasaeng, Tao'nun kalması gereken otel odasına mikrofon yerleştirdi. Saseng daha sonra Tao'nun duşta şarkı söyleyen sesini internette yaydı.

EXO sanırım bu olay ile sasaeng fanlar konusunda en kötü tecrübeleri yaşayan gruplardan birisi olduğunu kanıtladı. Özel günlerinde bile yalnız bırakılmayan EXO üyelerinden Baekhyun diğer üyelerle beraber erkek kardeşinin düğün törenine katıldı. Aileye özel ve samimi olması gereken düğün törenini Sasaeng fanlar en önemli anları bölerek, kargaşa çıkararak mahvetmeyi başardı ve bununla da kalmayıp  Baekhyun'u ölümle tehdit etti.

Havaalanaları sasaengler için bulunmaz bir yerdir. EXO için de maalesef bu böyle. Bir seferinde bir sasaeng fan Kai'yi sert bir şekilde itip ayağını incitmesine sebep oldu ve sasaeng fana öfkelenen grup üyeleri Kai'yi taşıyarak götürmek zorunda kaldı.

Neredeyse kötü sonuçlanabilecek bir olay da, Sasaeng fanlarının, onları almak için EXO'nun minibüsüne çok benzeyen bir minibüsü kiralamasıyla oldu. Neyse ki, menajerleri erkenden bir karışıklık olduğunu farkedip EXO üyelerinin minibüse binmesine engel oldu.

Bir netizen kişisel olarak yurt odasından alıp D.O'ya ait olduğunu iddia ettiği bir iç çamaşırı ve kişisel birçok eşyayı satılığa çıkarttı. İç çamaşırının orjinal olduğunu ispatlamak için DNA testi yapılabileceğini iddia etti. Sıradakinin ise Sehun olduğunu belirterek EXO'yu bir kez daha tedirgin etmeyi başardı.

Suho ve Luhan özel çalışma ve dinlenme anlarında daha önceden yerleştirilmiş gizli kameralar ile görüntülendi.


Sasaeng fanlardan birisi muhabir kimliği ve eşyaları ile EXO’ya yaklaşma fırsatı buldu:
[next]

5) BIGBANG

G-Dragon, telaşlı programının ortasında bile mola istemiyor. 10 yılı aşkın bir süredir, sasaeng hayranları onun özel yaşamını istila ettiğini belirten G-Dragon,  uçakta uyurken fotoğraflarının çekildiğini ve bunların yayılması ile tehdit edildiğini söyledi. Hayranlar idolleri ile aynı uçuşa denk gelebilmek için araştırma yapıyor, bu da idolün özel alanını kısıtlıyor.

G-Dragon resmen evinin önüne kamp kuran fanlardan bıkmış olarak, “Bugünlerde çocuklar beni eve, kapımın önüne  kadar takip ediyor, bunu anlıyorum ama bu artık bitmeli, annem ve kız kardeşim korkuyorlar.” diye tweet attı.

Saplantılı fanların yaptıkları arasında hayranı olduğu ünlüye birşeyler fırlatmak da var. Bigbang’den T.O.P. kendisine ayçekirdeği ve bisküvi atıldığını söyledi.


Bigbang'den Seungri, Şangay'da minibüs kiralayarak onu takip etmek isteyen sasaeng fanları yüzünden kendisini 3 araçlık bir trafik kazasında buldu. Sadece korumalarının aracının karıştığı kaza sonucu yollarına korumalar dahil hep beraber Seungri'nin arabasında devam ettiler.

Sasaeng hayranları, arabalar ve taksilerle idollerini takip etmekle ünlü olmakla birlikte, Bigbang bu araçların yakınlığı yüzünden kendisini bir çok kez tehlikeye attı. Bir seferinde üyeler kamyonetindeyken, sasaeng fanlar Bigbang’in aracını ön, arka ve yanlardan kendi araçlarıyla sıkıştırdı. Bigbang üyelerinin ancak fanlarıyla zorla fotoğraf çekildikten sonra ayrılmalarına izin verildi.
[next]

6) I.O.I

I.O.I kızları sasaeng fanları onları takip etmeden tuvalete bile gidemez oldular. SeJeong ve YeonJung'un resimleri çevrimiçi yayınlandıktan sonra netizen toplulukları arasında bir tartışma meydana geldi. Bahsedilen resimlerde tuvaletteki kızlar görünmektedir.

7) TWICE

JungYeon'un ablası SeungYeon, bir zamanlar kız kardeşini ev buluşmalarında tedbirli olması için azarladı. JungYeon sonra kızkardeşinin evine gitmek için nasıl karışık bir yol izlediğini anlatırken gözyaşlarına boğuldu, çünkü sasaeng fanların onu takip edip kız kardeşinin adresini bulacağından korkuyordu. SeungYeon, kızkardeşinin tedbirli davranışlarını anlamadığı için özür diledi ve birbirlerine sarıldılar.

8) T-ARA

Sasaang fanlar idollerinin dikkatini çekmek için her şeyi yapıyor. Bir sasaeng fanı havaalanında minibüsüne binmeye çalışan JiYeon'un saçlarını çekmek için yanına kadar gitti. Bu tür  kötü davranışlarda bulunan sasaeng fanlardan birisi ile röportaj yapıldı ve bu kişi idollerinin hafızası kötü olsa bile bu davranıştan dolayı kendisini unutulmayacaklarını düşündüğünü söyledi:

9) TVXQ

TVXQ da sasaeng hayranlarının acımasız davranışına maruz kaldı. Onların sasaeng fanları taksilere binip onları her yerde takip etmeye başlamışlardı. Chang Min bu tacizler yüzünden yeterince şey yaşadı ve fanın durmasını istemek için fanın içinde olduğu arabaya yaklaştı. Ellerini cam aralığına koyup konuşmaya çalışırken fan aniden camı kaldırdı ve Chang Min'in parmakları ezildi.

10) BTS

Bilinen en iyi sasaeng fan hikayelerinden biri BTS'nindir. BTS sasaeng fanlar tarafından birbirlerinden ayırılarak fan bombardımanına tutuldu ve büyük tehlike atlattı. Sözde hayranlar resim veya imza almak için idolleri sert şekilde tutup çekiştirdiler. Hatta V kendini kurtarmak için sasaeng fanlardan kaçarken kayboldu. Bunu üstüne Big Hit Entertainment, web sitelerinde, çocukları taciz etmeyi durdurmak için sasaeng fanlara resmi bir uyarı bile yayınladı.
[next]

11) Kim Yoo Jung

Kim Yoo Jung 2003 de çocuk oyuncu olarak televizyonlara çıkması ile tanındı. Fakat hiçbir çocuğun başına gelmesi istenmeyen bir olayla burun buruna kaldı. Neredeyse kaçırılıyordu. Kim Yoo Jung ilkokuldayken, akrabası olduğunu iddia eden tuhaf bir adam, eve erken dönmesi için onu almaya geldiğini söyledi. Neyse ki bir öğretmen tehlikeli durumu farketti ve Kim Yoo Jung'u potansiyel çocuk hırsızından uzak tuttu.

12) Jessica

Bir gün, evine dönmek için taksiden inen Jessica onu birinin takip ettiğini fark etti. Daha hızlı bir adımlarla yürümeye çalıştığında garip adam onu takip etmeye devam etti ve hızlandı. Jessica şifreli olan kapısını kullanarak evine girip güvenliği devreye soktığu zaman rahatladı ancak adam bir süre kapıyı açmaya çalışıp kapının önünde durmaya devam etti.

13) F.T. ISLAND

F.T. Island onları evde bekleyen kötü, istenmeyen bir sürprizle karşı karşıya kalmıştı. Eve döndüklerinde sasaeng fanlar tarafından evlerinin dağıtıldığını kişisel eşyalarının bazılarının çalındığını farkeden ve şok olan üyeler tam kendilerine gelmeye başlamıştı ki sasaeng fanların bina içine dışkılarını bırakıp kaçtıklarını görüp daha da şok oldular ve tabiki komşularına karşı sorumluluklarından ötürü çok üzüldüler.

14) Brown Eyed Girls

Bir fan bütün üyelerden garip bir şekilde ona kötü davranıp vurmasını istiyor. Üyeler ise buna esprili bir şekilde cevap veriyor:
[next]

15) Crayon Pop

Sahneye atlayıp üyelere sarılmaya çalışan fan herkesi şaşırttı:

[next]

16) Girls' Generation

Sasaeng fanları her zaman idollerinin numaralarını nasıl elde edebileceklerini bilir.Sürekli olarak idollerin telefonlarını arayarak, idollerin telaşlı programlarını sabote etmeye çalışırlar. Taeyeon da bunlardan birisi. Taeyeon gelen çağrıları screenshot alarak Instagram hesabına gönderdi ve onu arayanların bunu kesmesini istedi ve böylece uyuyabildi.

Taeyeon sahnede delinin biri tarafından kaçırılmaya çalışıldı. Neyse ki başta Sunny olmak üzere birçok personel bu duruma engel oldu:
[next]

17) INFINITE

Bir fan Dongwoo’nun ayağını çekerek kareografinin bölünmesine ve grup üyelerinin şaşırmasına yol açıyor. Tabi ki yine bir personel sayesinde durum düzeliyor:
[next]

18) CNBLUE

CNBLUE'nun çıkış yapmasından bir süre sonra, Jonghyun yurtta pratik yapıyordu. Pratiği o kadar iyi gitmediği için hayal kırıklığını dile getirirken birdenbire dolapların arkasından gelen bir kıkırdama sesi duydu. Şaşkınlık ve dehşetle  sesin daha önce gelip orada saklanan bir sasaeng fanından geldiğini gördü.

Biz buna sevgi demek istesek de maalesef hiçbir idolün hoşlanmayacağı bazı davranışları biz de yaptık. Ama tecrübesizdik, ama onlar bazılarımız için ilkti. Maalesef yaptığımızın telafisi olmasa da bir daha asla yapmayacağımızı düşünüyorum hele de bu durumun Kore’de ve Türkiye'de büyük bir yankısı olmuşken. Karşınızda Türk sasaeng fanlar (ah şu heyecanlı biz):

YORUMLAR

ANKET & TEST_$type=carousel$count=3

Ad

(G)I-DLE,6,100%,7,15&,3,18 Again,1,1TEAM,1,1the9,2,2017 Korea Drama Awards,1,24K,3,2AM,14,2NE1,40,2PM,49,365 Fresh,1,4Minute,15,4NIA,1,5Dolls,1,5tion,1,5URPRİSE,3,A Korean Odyssey,1,A Pink,28,A-JAX,2,A-Nation,1,A.C.E,4,A.Cian,1,AB6IX,1,aespa,1,AFOS,2,After School,13,After The Play Ends,1,Agust D,2,Ah-Ha,1,Ahn Bohyun,1,Ahn Jae Hong,1,Ahn Jae Hyun,1,Ahn Yujin,1,Ahreum,1,Ahyoung,1,Aide,1,Ailee,13,Akdong Musician,10,AKMU,7,Album,5,Alex,1,alexa,1,Ali,2,Allen Kibum,1,Amber,7,Amber MeloMance,1,Andy,1,Anime,1,Anket,17,Anket 2016,1,AOA,32,AOA Cream,2,Apink,7,Apple,1,Apple.B,1,April,6,Ari,1,Arin,3,Army,5,Aron,2,Around Us Entertainment,3,Asel Hallaç,2,Asia Artist Awards,1,ASTRO,34,Ateez,8,Ayla,1,azm,1,B-Bomb,2,B-Free,1,B.A.P,38,B.I,1,B.I.G,3,B1A4,24,B2ST,36,Baazar,1,baba,1,Bae Doona,1,Bae Jin Young,1,bae yong joon,1,Baechigi,1,Baek Ah Yeon,2,Baek Ji Young,2,Baek Yerin,1,Baekh,1,Baekhyun,39,Bam Bam,6,Bambam,4,Bang Yong Guk,4,Baro,2,BASTARZ,2,BBMA,1,Beak A Yeon,1,BEAST,47,BEAT WIN,1,Because This Is My First Life,1,Ben,1,Beomgyu,1,berry good,1,BESTie,1,Bewhy,3,BI,1,BIGBANG,119,BIGSTAR,1,Big Man,1,Bigflo,1,BigHit Entertainment,13,Billboard Music Awards,2,Black Eyed Peas,1,Black Pink,62,Blackpink,46,BLANC7,1,Bling Bling,1,Block B,29,Blood Sweat & Tears,1,BM,3,BoA,29,Bobby,7,Bobby Kim,1,Boi B,1,Bolbbalgan4,2,Bomi,5,Bomin,1,Bona,1,Bonus Baby,1,Bora,8,Boy Story,1,Boyfriend,5,Boys 24,1,Boys Republic,1,BOYS24,1,brand new music,1,Brave Girls,5,BROTHER SU,1,Brown Eyed Girls,5,BTOB,43,BTS,287,Busker Busker,1,Busters,1,BUTTERFLY,2,C Jamm,1,C-JeS Entertainment,1,C9 Entertainment,2,CAMO,1,Cannes Film Festival,1,Casper,1,CeCi,1,Cha Eun Woo,10,Cha Seung Won,1,Cha Tae Hyun,1,Cha Ye Run,1,Chae Soo Bin,3,Chaenyol,2,Chaeyeon,3,Chaeyoung,4,Chanel,2,Changjo,1,changmin,14,Changsub,2,Chanhee,1,Chani,1,Chansung,2,Chanwoo,4,Chanyeol,22,Charlie Puth,1,Cheese In The Trap,1,Cheetah,1,Chen,8,Chenle,1,Cherry Bullet,2,Chicago Typewriter,1,Chief Kim,2,Cho Hye Jung,1,Choa,6,Chocolat,1,Choi Go,1,Choi Ji Woo,1,Choi Jin Hyuk,1,Choi Jonghoon,2,Choi Min Soo,1,Choi Minho,5,Choi Siwon,11,Choi Sora,1,Choi Tae Joon,6,Choi woo shik,1,Choi Yena,1,Choi Yoo Jung,3,Choo Sung Hoon,1,Chorong,4,Christian Yu,1,Chuseok,1,Chuu,5,CI Entertainment,2,Ciipher,1,Cinderella and Four Knights,1,Circle,1,CL,28,CLC,14,CNBLUE,25,CNU,3,Comeback,47,Concert,2,Cosmic Girls,11,Cosmopolitan,2,Cover,3,Cpop,1,cravity,4,Crayon Pop,5,Cross Gene,6,Crush,6,CSAT,1,CUBE Entertainment,20,Cultwo Show,1,Cupid,1,Çekiliş,2,Çekiliş Var,1,Çeviri,9,D.ana,2,D.O.,9,D&E,1,Daehan,3,Daehyun,6,Daesung,9,Dahyun,7,Dal Shabet,13,Dance Pratice,1,Daniel Henney,3,Danny Ahn,1,Dara,10,DARA TV,1,Dasom,6,Davichi,10,Davii,1,dawon,1,DAY6,11,Dayday,1,daydream,1,DBSK,3,DEAN,6,Death Note,1,Debut,11,Defendant,1,Desiigner,1,Deux,1,DGNA,1,DIA,15,DinDin,2,Dino,3,Dirty House,1,Dispatch,1,Dizi Tanıtımı,22,DJ DOC,1,DJ Friz,1,dk,3,Doctors,2,DOK 2,3,Dokyum,1,Don't Recall,1,Dong Hyun Bae,1,Donghae,6,Dongho,2,dongpyo,1,Dongwan,1,Dongwoo,3,Dongwoon,6,Donhgo,1,Doojoon,2,Double K,1,DOUBLE S 301,21,Doyeon,2,Doyoung,4,Drama,9,Draw Me,1,Dream Concert,2,DreamCatcher,6,Drippin,1,DSP,2,DSP Entertainment,2,Duble Sidekick,1,Dujun,1,Düet,2,E'Dawn,3,Eddy Kim,2,Editör Yazısı,35,Editörün Seçimi,6,Eli,3,Elkie,1,Ellen,1,Elsie,3,Eluphant,1,Enhyphen,3,Enoi,1,Enter-talk,1,enyhpen,2,Epik High,8,Eric,5,Eric Mun,2,Eric Nam,12,Esom,1,Etkinlik,1,eun ji won,1,eunbi,1,Eunha,2,Eunhyuk,6,Eunji,9,Eunjung,9,Eunkwang,1,Eunseo,2,Eunwoo,2,EVERGLOW,2,EXID,39,EXO,196,EXO-CBX,4,EXO-M,1,EXP EDITION,1,f(x),37,Fan Meeting,3,Fantagio,4,Fantastic,1,Fantastic Duo 2,6,Fave Girls,1,Feel Like This,1,Feeldog,2,Felix,2,FENDI,2,Fiestar,4,Fight For My Way,1,Fin.K..L.,2,Fin.K.L.,1,Flame of Love,1,Flowsik,1,Fly to the Sky,1,FNC Entertainment,9,Forbes,1,fromis_9,1,Fromm,1,FT Island,27,FTISLAND,7,G-Dragon,79,G-Friend,17,G.NA,1,g.o.d,11,G.Soul,4,Ga In,1,Gaeko,1,Gain,4,Galeri,3,Gaon Chart,7,Gavy NJ,2,GD,12,Gemma,1,Gentleman's Game,1,GFriend,30,Gikwang,3,Girl's Day,25,Girl's Story,1,Girls Day,6,Girls Generation,34,Girls' Generation,5,Girls’ Generation,40,Glass Mask,2,go jun hee,1,Go Kyung Pyo,3,Go Soo,1,Go Won Hee,1,Goblin,5,Golden Child,4,Golden Stars,1,Gong Hyo Jin,1,Gong Minzy,2,Gong Myung,5,Gong Yoo,12,Gongchan,3,Goo Hara,6,Goo Hye Sun,3,GOOD ENOUGH,1,Good Man,1,Goodbye for Now,1,GOT7,79,GP Basic,1,Gray,2,Grup,1,Grup Profilleri,3,Grup Tanıtımı,24,Guan Xiaotong,1,Gugudan,10,Gummi,2,Gummy,3,Gyong Myung,1,Gyuri,2,H:Our,1,H.O.T,4,H.O.T.,7,Ha Ji Won,7,Ha:tfelt,1,Haber,1599,Haber Başlıkları,3,Hae Ri,1,haechan,2,Haftalık Keşif,1,Halo,1,Han,1,Han Chae Young,2,Han Dong Geun,3,Han Ga In,1,Han Hye Jin,2,Han Hyeri,1,Han Hyo Joo,4,Han Jeong Su,1,Han Ji Sang,1,Han Jisung,1,Han Seo Hee,7,han seungwoo,1,han so hwee,1,Han Suk Kyu,1,Han Ye Ri,2,Han Ye Seul,2,Han Yeri,1,Han Young,1,Handong,1,Hangeng,1,Hanhae,1,Hani,13,Hanteo Chart,1,Harry Potter,1,Hayden Kuo,1,Hayoung,1,Healer,1,Heart B,1,Heechul,13,Heejin,1,Heejun Han,1,Heize,7,Hello Venus,4,Henecia,1,Henry,13,Henry Lau,3,Heo Young Saeng,5,Heochan,1,Herin,1,HIGHLIGHT,33,HISTORY,1,Himchan,4,hinapia,1,Hit On Stage,1,Hitchhiker,1,Hitmaker,1,Hola Hola,1,Holland,1,hong eunki,1,Hong Jin Young,3,Hong Jong Hyun,1,Hong Kong,1,Hong Yoon Hwa,1,Hongbin,4,Hongjoong,2,Hongseok,3,Hoody,1,Hoshi,1,Hotshot,1,Hoya,8,Huening Kai,1,Hug Gak,1,Huh Gak,1,Hui,3,Hwang In Yeop,1,Hwang Jung Eum,3,Hwasa,4,HwaYangYeonHwa: Young Forever,1,Hwayoung,4,Hwayugi,1,hwiyoung,1,Hyemi,1,Hyeojeong,1,Hyeri,19,Hyerin,2,Hyesung,2,Hyeyeon,2,Hyojung,2,Hyolyn,3,Hyomin,2,Hyorin,12,Hyosung,9,Hyoyeon,10,Hyoyoung,2,Hyuk,3,HYUKOH,1,Hyun Bin,8,HyunA,35,Hyundon,1,Hyungsik,3,Hyungwon,1,Hyunjae,1,hyunjin,3,Hyunseung,5,Hyunsik,7,I,1,I Can See your Voice 3,1,I Luv It,1,I.O.I,7,I'm Good,1,ICE,1,Identity,1,Idol School,1,If You,1,Im Chang Jung,1,Im Sİ Wan,1,Im Yoona,2,IMFACT,2,Immortal Song,2,In Gyo Jin,1,Incheon K-pop Concert 2017,1,INFINITE,54,INFINITE H,2,Infinite Challenge,8,Inkigayo,5,Insoo,2,Instagram,9,Instiz,4,IOI,13,Irene,13,Iron,4,Isaac Voo,1,ITZY,6,IU,51,IZ,1,IZ*ONE,6,ikon,20,İkon,7,ilhoon,1,iPhone,1,iPhone 7,1,iPhone 7 Plus,1,İrene,1,iswear,1,İTÜ,1,J-Hope,11,J-Min,1,J. Seph,2,J.Fla,1,J.Y. Park,4,Jackson,27,Jaehyun,2,Jaejae,1,Jaejoong,10,jaemin,2,jamie,1,Jang,1,Jang Dong Gun,1,Jang Geun Suk,4,Jang Hyuk,1,Jang Hyunseung,10,Jang Keun Suk,1,Jang Ki Young,1,Jang Na Ra,2,Jang Sung Jae,1,Jang Wonyoung,1,Jang Woo Hyuk,1,Jang Yoon Joo,1,Jang Yoon Jung,1,Jay Park,17,JB,9,JBJ,8,Jealously Incarnate,2,Jealousy Incarnate,1,Jellyfish Entertainment,1,Jenni Kim,1,Jennie,23,jeno,1,Jenyer,1,Jeon Do-yeon,1,Jeon Ji Hyun,1,Jeon So Mi,3,Jeon So Yeon,1,Jeon Tae Soo,1,Jeon Yeo Bin,1,Jeong EunJi,4,Jeong Sewoon,2,Jeong So Min,1,Jeonghan,8,Jeonguk,1,Jeongyeon,2,Jessi,6,Jessica,20,Jhope,3,JINUSEAN,1,Ji Sung,1,Ji ae,1,Ji Chang Wook,17,Ji Eun,2,Ji Soo,3,Ji Suk Jin,1,Ji Sung,3,Jia,3,Jieqiong,1,Jihoon,2,Jihyo,5,Jimin,23,Jin,12,Jin Seyeon,1,Jinho,3,Jinhwan,1,Jinwoo,3,Jinwoon,4,Jinyoung,13,Jisoo,21,Jisook,1,Jisung,1,Jiwon,1,Jiwoon,1,Jiyeon,15,Jiyoon,1,Jiyoung,2,JJ Project,1,JJ Projesi,4,jo byung gyu,3,Jo In Sung,2,Jo Jung Suk,7,Jo Kwon,4,Jo Kwon nara,1,Jo Sung Mo,1,Jo Yoo Jin,1,Jo Yun Hee,2,Jo Yuri,1,Johnny,2,JoKwon,1,Jong Jiyoon,2,Jonghun,3,Jonghyun,52,Jongup,3,joo hak nyeon,1,Joo Ji Hoon,2,Joo Jin Mo,1,Joo Sang Wook,1,Joo Won,4,Joobi,1,JooE,2,Jooheon,3,joshua,1,Jota,1,Joy,12,JR,4,JTBC,1,Ju Ji Hoon,1,Julien Kang,1,Jump Entertainment,1,Jun,3,Jun Gyu Woon,1,Jun Hye Jin,1,Jun Ji Hyun,2,Jun Ji Woo,1,Jun JiHyun,4,Jun Jong Seo,1,Jun Tae Soo,1,Jun.K,7,Jung Ah,1,Jung Chae Yeon,4,Jung Dong Ha,1,Jung eun chae,1,Jung Eun Ji,1,Jung Hye Sung,2,Jung hyuk,1,Jung Jae Jin,1,Jung Jin Young,1,Jung Joon Young,10,Jung Kyung Ho,2,Jung Se Woon,1,Jung So Min,3,Jung Woo Sung,3,Jung Yoo Mi,1,Junghan,1,Junghwa,3,JunGiGo,1,Jungkook,32,Jungwoo,1,Jungyeon,1,Junho,2,Junhoe,3,Junhyeok,1,Junhyung,1,Junjin,1,Junsu,8,juyeon,1,JYJ,17,JYP,17,JYP Entertainment,15,JYP Entertainment,11,JYP's Party People,1,K Drama,9,K-D,1,K-Drama,160,K-pop,11,K-Tigers,1,K.A.R.D,10,K.will,6,K2,1,Ka-CHING,1,Kai,30,Kan Mi Yeon,1,Kang Daniel,16,Kang Dong Won,3,Kang Gary,2,Kang Ha Neul,4,Kang Ho Dong,3,Kang Hong Suk,1,Kang MinHyuk,5,Kang Seung Yoon,2,Kang So Ra,7,Kang Tae Oh,1,Kangin,1,kangmin,1,Kangnam,6,Kangta,5,Kanto,2,KARA,20,KARD,14,KBS,1,KBS WORLD,2,KBS2 TV,1,KCON,1,Keeho,1,kei,1,Ken,4,Kenta,1,Kevin,1,Key,9,KeyEast Entertainment,5,Kız Grupları,4,Ki Joo Bong,1,Kibum,1,Kihyun,1,Kikwang,2,Kim Bo Hyung,2,Kim Bo Kyung,1,Kim Chung Ha,4,kim dami,1,Kim Do Yeon,2,Kim Dong Han,4,Kim Dong Hee,2,Kim Ga Eun,1,Kim Go Eun,4,Kim Ha Neul,2,Kim Hae Sook,1,Kim Hee Sun,3,Kim Hyang Gi,1,Kim Hyun Joong,32,Kim Hyung Jun,3,Kim Jae Hwan,1,Kim Jae Joong,8,Kim jaewon,1,kim ji min,1,Kim Ji Won,6,Kim Ji Young,1,Kim Jin Kyung,1,Kim Jin Woo,1,Kim Jiwon,1,Kim Jong Kook,1,Kim Jong Un,2,Kim Jonghyun,2,Kim Joo Hyuk,2,Kim Joon,3,Kim Juna,1,Kim Jung Hyun,1,Kim Kang,1,Kim Kang Woo,1,Kim Kyu Jong,6,kim min jae,1,Kim Min Joon,1,Kim Min Jung,1,Kim Min Ki,1,Kim Min Suk,4,Kim Minju,1,Kim Moo Yeol,1,Kim Nam Gil,1,Kim Nam Joo,1,Kim Rae Won,2,Kim Sa Rang,2,Kim Sae Ron,1,Kim Se Jung,2,Kim Sejeong,3,Kim Seo Eun,1,Kim seon ho,3,Kim Seul Gi,1,Kim Seulgi,1,kim seun ho,1,Kim Shin Young,1,Kim Si Hyun,1,Kim So Eun,1,Kim So Hye,2,Kim So Hyun,7,Kim So Yeon,1,Kim Soo Hyun,9,Kim Soya,2,Kim Sun Ah,1,Kim Sun Ho,1,Kim Sung Kyu,4,Kim Sunggyu,2,Kim Tae Hee,9,Kim Tae Ri,2,Kim Tae Woo,1,Kim Taehyun,1,Kim Taehyung,4,Kim Woo Bin,7,Kim woo seok,1,Kim Ye Hyun,2,Kim Yohan,1,Kim Yong Guk,1,Kim Yong Joon,1,Kim Yoo Jung,6,Kim Youn Koung,1,kim young dae,1,Kim Young Kwang,1,Kim Yu Jung,1,Kiss The Radio,1,Kisu,1,Kisum,1,KNK,6,Knowing Brothers,4,Ko Ko Bop,8,Ko Kyung Pyo,1,Konser,5,Kore-Türkiye Diplomatik İlişkileri 60. Yıl Kutlamaları,1,Korean Music Wave,1,Korece Konuşma Yarışması & Kültür Günü,2,Kpop,25,KPOP STAR 6,1,Kpop World Türkiye,1,Kriesha Tiu,1,Kris,4,Kris Wu,1,Krystal,27,KST,1,Kuzey Kore,2,Kültür,26,Kwanghee,1,Kwangmin,1,Kwon Eun Bin,1,Kwon Hey In,1,Kwon Hyun Bin,1,Kwon Mi Jin,1,Kyla,2,Kylie Roger,1,Kyu Jong,1,Kyuhyun,17,Kyulkyung,4,Kyung Li,1,Kyungri,1,L,6,L.Joe,3,Laboum,8,LABUM,1,Ladies Code,2,Lai Gaun Lin,4,Lay,16,LE,5,League of Legends,1,Lee Bo Young,2,Lee Byung Hun,2,Lee Chan Hyuk,2,lee chan won,1,Lee Changsub,1,Lee Cho Hee,1,lee da hee,1,Lee daehwi,2,lee do hyun,3,Lee Dong Gun,4,Lee Dong Wook,11,Lee Gi Kwang,5,Lee Ha Na,1,Lee HI,4,Lee Hong Ki,9,Lee Hyori,15,Lee Hyun Woo,4,Lee Jae Jin,3,lee jae wook,2,Lee Ji Hoon,1,Lee Jin Ah,1,Lee Jong Hyun,1,Lee Jong Suk,13,Lee Joo Yeon,1,Lee Joon,5,Lee joon gi,1,Lee Joon Ki,2,Lee Jun Ki,3,Lee Jung Jae,2,Lee Jung Shin,3,Lee Junho,3,Lee Junyoung,2,Lee Ki Hong,1,Lee Kikwang,3,lee know,2,Lee Kwang Soo,2,Lee Min Ho,8,Lee Min Hyuk,1,Lee Min Ki,1,Lee Sang Woo,1,Lee Se Young,1,Lee Seoyeon,1,Lee Seung Gi,13,Lee Si Young,2,Lee Soo Bin,1,Lee Soo Hyuk,2,Lee Soo Hyun,2,Lee Soo Man,1,Lee Sun Bin,1,Lee Sun Hee,2,Lee Sung Kyung,6,Lee Tae Hwan,1,lee tae ri,1,Lee Teuk,1,Lee Ye Jun,1,Lee Yong Dun,1,Lee Yong Jin,1,Lee Young Ae,3,Lee Young Shin,1,Lee Yu Bi,1,LEESANG,1,Leessang,1,Leeteuk,10,Legend of the Blue Sea,4,Leo,8,Leon Entertainment,1,Lets Fight Ghost,1,Life Bar,1,Life Corp,1,Light,2,Lim,3,Lim Soo Hyang,1,Lim Soo Jung,1,limesoda,1,Lisa,21,Lİsa,1,Liste,417,Liu Yifei,1,Loco,1,Loen Entertainment,1,Logo,1,Loona,11,Love in Universe,1,Love Rain,1,Lovelyz,14,lucas,2,Lucifer,1,Lucky Man,1,Lucy,1,Luda,1,Luhan,8,Luizy,1,Luna,9,M!Countdown,2,M.A.P 6,1,M.FECT,1,M&D,1,Ma Dong Seok,2,Mad Clown,2,Mad Town,1,Madonna,1,Magazin,116,MAMA,1,Mamamoo,31,Man Who Dies To Live,2,Mannequin Challenge,1,Manny,1,Manse,3,MAP6,1,Mark,13,Maroon 5,1,MASC,2,Mask King,1,MBC,5,MBK,1,MBK Entertainment,2,MBLAQ,5,Melomance,1,Melon,4,Mfect,1,Microdot,1,Mikami Yua,1,Mimi,2,Min,2,Min Hae Kyung,1,Min Hyo Rin,5,Min Hyorin,6,Mina,14,Minah,9,Mind U,2,Minguk,3,Mingyu,1,Minho,4,Minhwan,5,Minhyuk,9,minhyun,1,Mino,8,Minseo,1,Minwoo,1,Minzy,13,Mir,2,Miranda Kerr,1,Mirror,1,Miryo,1,miss A,30,Mix 9,5,Miyeon,2,MJ,1,Mnet TV,5,Model,1,Momo,9,MOMOLAND,10,MONSTA X,33,MONSTER,2,Moon Byul,2,moon geun young,1,Moon Hee Jun,4,Moon Hyuna,1,Moon Jae In,2,Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo,2,Moonbin,5,Moonbyul,3,Moonlight Drawn by Clouds,4,MR Removed,1,Mr Tyger,1,Mr. Potter,2,MR.MR,2,Ms.Choi,4,Music Bank,5,Music Core,2,MV,202,MVP,2,MXM,1,My Golden Life,1,My Sassy Girl,1,My Secret Romance,1,MYNAME,2,Myungsoo,3,N,10,N.Flying,3,Na Ha Eun,1,Na Hye Mi,2,Na Moon Hee,1,Nada,1,naeun,2,Nafla,1,Nam Ji Hyun,5,Nam Joo Hyuk,14,Nam Sang Min,1,Nam Tae Hyun,20,Namgoong Min,3,Namoo Actors,1,Nana,4,Nara,2,Narsha,1,NATE,4,Natty,1,Natural High Record,1,Nature,1,NAVER,5,Nayeon,9,Nayoung,3,NC.A,1,NCT,32,NCT 127,26,NCT 2020,1,NCT DREAM,13,NCT U,5,Neil,1,neonpunch,1,NEOZ SCHOOL,1,Netizen,175,New Face,1,NFlying,1,Nichkhun,7,Nicole,2,Niel,1,Night Goblin,2,Nine Muses,11,Nine Muses A,1,Ningning,1,Noh Hyojung,1,Noh Tae Hyun,1,Nolza,1,NU'EST,17,NU'EST W,4,Oh Boyoung,1,Oh My Girl,22,Oh Nana,1,Oh Yeon Seo,3,One,1,ONER,1,oneus,2,Onew,14,onewe,1,ONF,5,Ong Seongwoon,2,ong seung woo,1,Online TV,5,Orange Caramel,2,OST,15,Our Gab Soon,2,P-Nation,1,P.O,3,PANN,56,Park Bo Gum,21,Park Bo Ram,3,Park Bo Young,7,Park Bom,12,Park Bong Young,3,Park Geun Hye,3,Park Ha Na,1,Park Ha Sun,1,Park Hae Jin,6,Park Han Byul,1,Park Hye Na,1,Park Hyo Shin,2,Park Hyung Sik,4,Park Hyungsik,1,Park Ji Hoon,4,Park Jimin,8,park jin joo,1,Park Jin Young,4,Park Joong Hoon,1,park jung ah,1,Park Jung Min,6,Park Kyung,3,Park Mak Rye,1,Park Min Young,6,Park Myung Soo,1,Park Myung Suk,1,Park SAng Hee,1,Park Sang Min,1,Park Seo Joon,14,Park Shin Hye,13,Park Si Hwan,1,Park So Dam,2,Park So Hyun,1,Park So Joon,1,Park Soo Jin,3,Park Sook Young,1,Park Yoochun,16,Park Yoora,2,Parodi,1,peniel,1,Pentagon,26,penthouse,1,PH Entertainment,1,Phantom,1,Photoshoot,53,Picnic,1,Pinky,1,Plan A Entertainment,1,Pledis Entertainment,3,Plediz Girls,1,PO,3,Pokémon,1,Pokémon Go,2,PRIMARY,1,PRISTIN,9,Princess Hours,1,Produce 101,25,Produce 48,1,Produce X 101,1,Profiller,3,PSY,15,Punch,2,Put'Em Up,1,Qri,2,Queen For 7 Days,1,Queen In Hyuns Man,1,R.ef,1,Radio Star,2,Rain,16,Rainbow,6,Rap Monster,19,Ravi,8,RbW,1,Re:born,1,Reaction,1,Real Entertainment,1,Red Velvet,71,Relay Entertainment,1,Ren,5,Renjun,2,Revolutionary Love,2,Ribbon,1,Rihanna,1,Rion Five,1,RM,11,Road Boyz,1,Road to kingdom,1,ROMEO,1,Rookie,1,Rose,9,Rowoon,4,Roy Kim,1,Röportaj,4,Rubber Soul,1,Ruler: Master of the Mask,1,Running Man,2,Ryeowook,4,Ryewook,1,Ryu Joon Yeol,1,Ryu Soo Young,1,Ryu Su Jeong,1,Ryujin,2,S.Coups,4,S.E.S,4,S.E.S.,2,S2,1,Sahne,27,sakura,1,Sam Okyere,1,Samuel,1,Samuel Kim,7,San E,5,Sana,6,Sanchez,1,Sandara Park,5,Sandeul,7,SanE,1,Sanha,3,Saturday,1,Save Me,1,SBS,3,SBS TV,2,SC Wannabe,1,School 2017,1,Se7en,7,SechKies,3,Sechs Kies,2,SechsKies,13,Second To Last Love,1,SECRET,15,Secret Garden,1,Secret Number,1,Sehun,18,Sejeong,6,Sejung,1,Selena gomez,1,Selfie,1,Seo Hyun Jin,3,Seo In Guk,5,Seo In Young,1,Seo Jang Hoon,1,Seo Ji Seok,1,Seo Kang Joon,2,Seo Kang Jun,3,Seo Taiji and Boys,1,Seo Ye Ahn,1,Seo Ye Ji,3,Seo Young Joo,1,Seohyun,16,Seokmin,1,Seolhyun,18,Seongmin,1,Seulgi,6,Seulong,1,Seungcheol,1,Seunghee,1,Seunghoon,1,Seungkwan,4,Seungri,26,Seungwoo,2,seungyeon,1,Seven O'Clock (SOC),3,Seven Seasons,3,Seventeen,70,Seyong,1,SF9,12,SHINee,107,Shin Ha Kyun,1,Shin Min Ah,3,Shin Se Kyung,3,Shin Seung Hee,1,Shin Sung Rok,1,Shindong,3,Shinhwa,13,Shopping King Louie,1,Show,3,Show Champion,1,Shownu,6,Shuhua,1,SISTAR,45,Sik-K,1,Simon D,2,SinB,2,Sister's Slam Dunk Season 2,1,Siwan,4,Siwon,8,SJ,1,Sky Hunter,1,SM,6,SM Entertainment,33,SM Station,3,SMROOKIES,1,SMTOWN,1,SMTOWN LIVE,2,SNH48,1,SNSD,31,Snuper,3,So Ji Sub,4,So Yi Hyun,1,So Yumi,1,Sohee,3,Sohye,1,Sohyun,2,Sojin,5,Sojung,1,Sol Kyung Gu,1,Solar,5,solbi,1,Solbin,1,Solji,3,Something Special,1,Somi,4,Son Ho Young,1,Son Na-eun,1,Son Ye Jin,2,SONAMOO,5,Song Hye Kyu,3,Song Ha Yoon,1,Song Hae,1,Song Hye Kyo,12,Song Il Gook,3,Song Jae Rim,4,Song Ji Hyo,2,Song Jieun,2,Song Joong Ki,23,Song Kang,1,Song Seung Hun,3,Song Yoo Jung,1,Soo Ae,1,Soobin,1,Soojin,1,Soonyoung,1,Sooyoung,10,Sorn,1,Sorry Sorry,1,South Club,2,sowon,2,Soyeon,2,Soyou,3,Soyu,9,Soyul,3,spectrum,1,SPEED,1,Spell,1,SPICA,4,Splash Splash Love,1,SS301,7,SS501,24,Standing Egg,2,Starfield Kütüphanesi,1,Starship Entertainment,2,stayc,1,STELLAR,5,Steve Aoki,3,Steven Yeun,1,Stray Kids,18,Suga,18,Suho,16,Sulli,29,Sung Hoon,3,Sung Joo,1,Sung Si Kyung,2,Sung Yuri,1,Sungchan,1,Sunggyu,3,Sungha Jung,1,Sungjae,10,Sungjin,2,Sungjong,4,Sungkyu,1,Sungmin,7,Sungyeol,4,Sunhwa,2,Sunmi,16,Sunny,2,Sunny Hill,1,Sunye,2,Super Junior,73,SuperM,2,Superman is Back,1,Supernova,1,Superstar K3,1,Surprise U,1,Suzy,58,T-ARA,42,T.O.P,41,T.O.P Media,1,Tablo,3,Taecyeon,11,Taeha,1,Taehyun,2,Taeil,6,Taemin,23,Taewoon,2,Taeyang,67,Taeyeon,48,Taeyong,8,Taeyoung,1,Tahiti,1,TAKE,2,Takuya,1,Tanıtım,45,Tao,7,Teaser,147,Teen Top,26,Temperature of Love,1,Ten,5,That One,1,That Summer,1,That's My Jam,1,The Ark,4,The Boyz,15,The Chainsmokers,2,The Ellen DeGeneres Show,1,The King Loves,2,The Liar And This Lover,1,The Princess Man,1,The Real: N.Flying,1,The Rose,3,The Show,1,The Unit,1,The War,7,The War: The War The Music,1,The8,4,Thunder,1,Tiffany,18,Tiger JK,2,Tim,1,TNT,1,TOO,2,TOP Media,1,Topp Dogg,1,Trailer,1,TRAX,1,TRCNG,3,Treasure,8,trei,1,TRI.BE,1,Triple H,2,Trouble Maker,2,TS Entertainment,5,TST,1,Tunnel,1,Turbo,2,TV Show,2,tvN,3,TVXQ,40,TWICE,94,Twitter,1,Two Bellman 3,1,TXT,11,Tzuyu,8,U-KISS,9,U-Kwon,4,UEE,6,Uhm Hyun Kyung,1,Uhm Jung Hwa,2,Uhm Ki Joon,2,UKISS,6,Umji,3,Uncontrollably Fond,2,UNIQ,2,UNIT BLACK,1,Unnies,2,Up10tion,9,Urban Zakaba,3,V,34,V broadcast,1,V.O.S,1,Variety,1,VARSITY,2,VAV,2,verivery,1,Vernon,8,Verse 2,1,VICTON,8,VIXX,45,VIXX LR,1,Victoria,6,Video,153,VOGUE,1,Vromance,3,W,3,W TWO WORLDS,1,Waikiki,1,Wanna One,40,Warner Chappell,1,Wassup,1,wayv,3,weekly,1,Weekly Idol,1,Weki Meki,9,Wendy,7,Whatta Man,1,Whee In,1,Wheesung,1,When the Wind Blows,1,White Night,6,Why,1,WINNER,43,Widmay Entertainment,1,WiHi,1,Win Win,1,Winwin,2,wjsn,1,wm,2,Wollim Entertainment,2,Won Bin,9,Wonder Girls,25,Wonho,2,Wonpil,2,Wonwoo,2,Wonyoung,1,Woo Do Hwan,3,Woohee,1,Woohyun,8,Woolim Entertainment,2,Woollim Entertainment,4,Woori,1,wooseok,1,Wooshin,1,Wooyoung,2,Woozi,3,Workman,1,X1,1,XIA Junsu,1,Xiumin,16,Yang Hyun Suk,10,Yang Ik Joon,1,Yang Se Hyung,1,Yang Se Jong,1,Yang Yoseob,2,Yang Yosoeb,2,Yano Shiho,1,Yarışma,1,Ye Eun,1,Yeeun,2,Yeji,2,yellow bee,1,Yenny,5,Yeo Jin Goo,4,Yeon Jung Hoon,1,Yeon Woo Jin,2,Yeonjun,3,Yeonwoo,1,Yeri,4,yerin,1,Yesung,5,Yezi,1,YG,14,YG Entertainment,31,yibo,1,Yiruma,1,YMC Entertainment,2,Yohan,1,Yol Boyz,1,Yong Junhyung,12,Yongguk,1,Yonghwa,7,Yoo Ah In,6,Yoo Hae Jin,1,Yoo Il,1,Yoo In Na,3,Yoo Jae Suk,3,Yoo Seung Ho,5,Yoo Seung Hoo,1,Yoo Yun Suk,1,YooA,3,yoochun,2,Yoogeun,1,Yoojung,2,yook sungjae,1,Yoon Daewoong,1,Yoon Dujun,10,Yoon Eun Hye,1,Yoon Jong Shin,1,Yoon Kye Sang,1,Yoon Kyun Sang,1,Yoon Mirae,2,Yoon sang,2,yoon sanha,1,Yoon Shi Yoon,1,Yoona,18,Yoonmirae,2,Yoseob,5,Young Forever,1,Young K,1,Youngjae,4,Youngji,3,Youngmin,1,YouTube,38,YTN,1,Yu Seon Ho,1,Yubin,1,Yugyeom,7,Yulhee,5,Yuna,2,yunho,11,Yuqi,1,Yura,3,Yuri,2,yuta,1,ZE:A,7,Zelo,4,ZEST,1,Zico,24,ZionT,6,
ltr
item
KPOP TÜRK: Editörün Seçimi: Nedir Bu İdollerin Sasaeng Fanlardan Çektikleri?
Editörün Seçimi: Nedir Bu İdollerin Sasaeng Fanlardan Çektikleri?
Bu editör yazısında Kpop'un sasaeng fanlarının idollere neer yaşattığına tanık olacağız.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPJZrjKwQaOqyqCdD9UTEWRA7ZdWq537VtyLZdqL6vTStrEZcpgWQ0i9DNSC7496A0SbKxw_ZIMSaMrJS82oXiTY7P3YTNUJaxRu4h92BD5VWtXnnUr2KKxc8C6pQvZ9y_M0uC0BqGp4su/s640/catsDSVSDC.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPJZrjKwQaOqyqCdD9UTEWRA7ZdWq537VtyLZdqL6vTStrEZcpgWQ0i9DNSC7496A0SbKxw_ZIMSaMrJS82oXiTY7P3YTNUJaxRu4h92BD5VWtXnnUr2KKxc8C6pQvZ9y_M0uC0BqGp4su/s72-c/catsDSVSDC.jpg
KPOP TÜRK
https://www.kpopturk.com/2017/02/sasaeng-fanlarin-kotu-davranislari.html
https://www.kpopturk.com/
https://www.kpopturk.com/
https://www.kpopturk.com/2017/02/sasaeng-fanlarin-kotu-davranislari.html
true
2520988470929204104
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Hiç Yazı Bulunamadı. HEPSİNİ GÖR Devamı Cevapla Cevaplamaktan Vazgeç Sil ANASAYFA SAYFALAR YAZILAR Tümünü Gör BUNLARA BAKTINIZ MI? KATEGORİ ARŞİV ARAMA TÜM YAZILAR İsteğinle ilgili hiçbir şey bulamadık. ANA SAYFAYA DÖN Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Yesterday $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan daha önce Takipçiler Takip BU İÇERİK KİLİTLİ Kilidi Açmak İçin Lütfen Sayfayı Paylaşın Tüm Kodu Kopyalayın Tüm Kodu Seçin Tüm kodlar kopyalandı Kopyalanmadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ile) kopyalayın.